Tohid Foundation Inc.

عید غدیر مبارک باد

عید غدیر


الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرامومنین علی ابن ابیطالب (ع)

بنیاد توحید عید غدیر، عید امامت و ولایت را به تمامی هموطنان عزیز تبریک می گوید.

غدير، روز ولايت، روز امامت، روز وصايت، روز اخوت، روز رشادت و رضايت ‏شناخته شد. روز نعمت، روز شکرگزارى، روز پيام رسانى، روز تبريک و تهنيت، روز سرور و شادى و هديه فرستادن، روز عهد و پيمان، روز تکميل دين، روز راندن شيطان، روز معرفى راه و رهبر، روز آزمون، روز يأس دشمن و اميدوارى دوست؛ روز اسلام و قرآن و عترت. رمز عید بودن غدیر نیز، كمال دین و اتمام نعمت در سایه ‏تداوم خط رسالت در شكل و قالب امامت‏ بود. مسلمانان مامور شدند «ولایت‏» را به ‏صاحب ولایت تبریك گویند و با آن حضرت بیعت كنند. رسول خدا نیزبراین نعمت الهى شادمانى كرد و فرمود: “الحمدلله الذى فضلناعلى جمیع العالمین”

سابقه «غدیر» و «عیدگرفتن‏» این روز مقدس، به زمان ‏پیامبراكرم (ص) مى‏رسد. در دوران ائمه دیگر نیز این سنت دینى‏ ادامه داشته و امینان وحى الهى، همچون امام صادق (ع) و امام ‏رضا (ع) آن را آشكار ساخته و یادش را گرامى و زنده نگه مى‏داشتند. پیش از آنان نیز، امیرالمومنین (ع) احیاگر این عید پس از وفات پیامبر و خلافت و امامت خود بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت عید غدیر و خطابه ای که پیامبر اسلام (ص) در این روز بیان فرمودند میتوانید خطابه غدیر را از طریق پیوندهای زیر دریافت نمایید:

این صفحه را پرینت بگیرید این صفحه را پرینت بگیرید